Esentepe Hastanesi
Köşebaşı
GÜNDEM Haber Girişi: 07.04.2021 - 16:05, Güncelleme: 07.04.2021 - 16:05

Hürriyet Kocaeli’de faaliyet gösteren göçmen derneklerini ağırladı

 

Hürriyet Kocaeli’de faaliyet gösteren göçmen derneklerini ağırladı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Kocaeli’de faaliyet gösteren göçmen derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi.
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Kocaeli’de faaliyet gösteren göçmen derneklerinin yöneticileriyle buluşarak taleplerini dinledi.  Toplantıya katılan dernek yöneticileri, bu anlamlı birliktelik için başkan Hürriyet’e teşekkürlerini ileti. Kentte kültürlerini yaşatmak isteyen göçmenlerin taleplerini dinleyen başkan Hürriyet, her zaman yanlarında olduklarını ifade ederek İzmit’te farklı kültürlerin yaşatılması için elinden gelen desteği vereceğini belirtti.  Yoğun katılım Toplantıya İzmit Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Lütfü Bodur, Kocaeli Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Fuat Biçici, Kocaeli Rumeli Türkleri Balkan Kadınları Derneği Başkanı Ayşe Alparslan, Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Vekili Abdurrahman Yılmaz ile Genel Sekreter Adem Yılmaz, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Şengül Talgır, Kocaeli Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı İlhan Topaloğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Yüksel Öztürk, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Ruşen Özcan, Gebze Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hüseyin Aksu, Kocaeli Pomak Kültür Derneği Başkanı Orhan Eren, İzmit Taşköprülüler Derneği Başkanı İmran Çetin, Kocaeli Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazım Bayarı, Gölcük Trakya Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ramazan Korkut, Kocaeli Yalakdere Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Kırbaş katıldı.  Daha sıkı ilişkiler Toplantıda konuşan Başkan Hürriyet, “Pandemi nedeniyle ne yazık ki sık sık bir araya gelemiyoruz. Bir ihtiyacınız, eksikliğiniz, yapabileceğimiz neler var diye konuşmak üzere sizleri ağırlamak istedik. Hem sizlerle sohbet edelim hem de önümüzdeki süreçte daha sıkı ilişkiler geliştirmekle ilgili önerilerinizi dinleyelim. Biz bir süredir İzmit Belediyesi ve göçmen hemşerilerimiz arasında beraberce iş yürütme modeli üzerinde çalışıyoruz.  Dernekler masası Anadolu dernekleriyle iletişim kurduk. Onlarla dernekler masası çalışması altında bir komisyon usulüyle çalışalım istedik. Aynı zamanda alanlarında aktif göçmen derneklerimizle de dernekler masası altında sizlerin de önerileriyle beraber yol yürüyelim istiyoruz. Ayrım gözetmeksizin bütün derneklerimizin, bir sorun bir sıkıntı olduğunda kapısını çalabileceği bir sistem oluşturmaya çalışıyoruz. Kent Konseyi ile işbirliği içerisinde gerçekleştireceğimiz çalışmalarla kentin her noktasına dokunmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.  Sorunlarını dinlemek için İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol ise “İzmit Kent Konseyi çatısı altında yaklaşın 1 buçuk yıl önce göreve geldik. O günden bu güne pandemi şartlarında eliminden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Özellikle kentimizde hemşehri dernekleriyle bir araya gelmek ve onların sorunlarını dinlemek için dernekler masası çatısı alında buluşmayı hedefliyoruz. Burada bizlerle birlikte olduğunuz için çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.  
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Kocaeli’de faaliyet gösteren göçmen derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Kocaeli’de faaliyet gösteren göçmen derneklerinin yöneticileriyle buluşarak taleplerini dinledi.  Toplantıya katılan dernek yöneticileri, bu anlamlı birliktelik için başkan Hürriyet’e teşekkürlerini ileti. Kentte kültürlerini yaşatmak isteyen göçmenlerin taleplerini dinleyen başkan Hürriyet, her zaman yanlarında olduklarını ifade ederek İzmit’te farklı kültürlerin yaşatılması için elinden gelen desteği vereceğini belirtti. 
Yoğun katılım
Toplantıya İzmit Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Lütfü Bodur, Kocaeli Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Fuat Biçici, Kocaeli Rumeli Türkleri Balkan Kadınları Derneği Başkanı Ayşe Alparslan, Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Vekili Abdurrahman Yılmaz ile Genel Sekreter Adem Yılmaz, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Şengül Talgır, Kocaeli Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı İlhan Topaloğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Yüksel Öztürk, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Ruşen Özcan, Gebze Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hüseyin Aksu, Kocaeli Pomak Kültür Derneği Başkanı Orhan Eren, İzmit Taşköprülüler Derneği Başkanı İmran Çetin, Kocaeli Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazım Bayarı, Gölcük Trakya Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ramazan Korkut, Kocaeli Yalakdere Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Kırbaş katıldı. 
Daha sıkı ilişkiler
Toplantıda konuşan Başkan Hürriyet, “Pandemi nedeniyle ne yazık ki sık sık bir araya gelemiyoruz. Bir ihtiyacınız, eksikliğiniz, yapabileceğimiz neler var diye konuşmak üzere sizleri ağırlamak istedik. Hem sizlerle sohbet edelim hem de önümüzdeki süreçte daha sıkı ilişkiler geliştirmekle ilgili önerilerinizi dinleyelim. Biz bir süredir İzmit Belediyesi ve göçmen hemşerilerimiz arasında beraberce iş yürütme modeli üzerinde çalışıyoruz. 
Dernekler masası
Anadolu dernekleriyle iletişim kurduk. Onlarla dernekler masası çalışması altında bir komisyon usulüyle çalışalım istedik. Aynı zamanda alanlarında aktif göçmen derneklerimizle de dernekler masası altında sizlerin de önerileriyle beraber yol yürüyelim istiyoruz. Ayrım gözetmeksizin bütün derneklerimizin, bir sorun bir sıkıntı olduğunda kapısını çalabileceği bir sistem oluşturmaya çalışıyoruz. Kent Konseyi ile işbirliği içerisinde gerçekleştireceğimiz çalışmalarla kentin her noktasına dokunmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 
Sorunlarını dinlemek için
İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol ise “İzmit Kent Konseyi çatısı altında yaklaşın 1 buçuk yıl önce göreve geldik. O günden bu güne pandemi şartlarında eliminden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Özellikle kentimizde hemşehri dernekleriyle bir araya gelmek ve onların sorunlarını dinlemek için dernekler masası çatısı alında buluşmayı hedefliyoruz. Burada bizlerle birlikte olduğunuz için çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve seffafbelediyecilik.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.