Esentepe Hastanesi
Köşebaşı
Haber Girişi: 01.09.2021 - 16:08, Güncelleme: 01.09.2021 - 16:08

Karacabey'de ulaşımı rahatlatmaya yönelik yol çalışmaları sürüyor

 

Karacabey'de ulaşımı rahatlatmaya yönelik yol çalışmaları sürüyor

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ilçede yapımı tamamlanan yol çalışmalarını denetledi. Özellikle dağlık alanda yer alan kırsal mahalleleri ziyaret eden Başkan Özkan’ı mahalle muhtarları ve vatandaşlar karşılarken, yol çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Karacabey Belediyesi'nin 2021'i 'altyapı yılı' olarak ilan etmesiyle birlikte, kentte bu konuda önemli adımlar atılıyor. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ilçede yapımı tamamlanan yol çalışmalarını denetledi. Başkan Ali Özkan’ın gerçekleştiği ziyaretlerde ilk durağı, Kulakpınar Mahallesi oldu. Burada Mahalle Muhtarı Ali Karakuş ve vatandaşlar, Karacabey Belediye başkanı Ali Özkan’a memnuniyetlerini ifade ettiler. Başkan Özkan da bu yılı, altyapı ve yol yılı ilan ettiklerini belirterek, çalışmaların devam eden yıllarda da aynı şekilde süreceğini kaydetti. Bandırma yoluna rahat ulaşım imkânı Yeniköy yolu üzerinden çıkılarak, dağlık alanda bulunan kırsal mahalleleri kapsayan bu çalışmalar ile Bandırma yoluna rahatlıkla ulaşımın sağlanabileceğini sözlerine ekleyen Özkan, ihtiyaçların karşılanmaya devam edeceğini de ifade etti. Başkan Özkan; Kulakpınar Mahallesi’nin ardından Yarış, Güngörmez, Dağesemen, Kedikaya, Gölecik ve Karasu mahallelerinde yapımı tamamlanan yol çalışmalarını da inceleyerek, vatandaşların ve muhtarların görüş ve önerilerini dinledi. Hayat standardını yükselten hamleler İncelemelerinin sonunda Başkan Özkan yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın, yollarla ilgili talepleri vardı. Bunları sırasıyla yerine getiriyoruz. Bir taraftan içme suyu, bir taraftan kanalizasyon, bir taraftan yağmur suyu şebekelerinin yenilenmesi, havai elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları sürerken, diğer taraftan da ihtiyaç duyulan mahallelere de yol yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Birçok mahallemizde stabilize yol çalışması tamamlandı. Karacabey’de ‘üçlü olsun güçlü olsun’ mottosuyla çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Karacabey’de Belediyemizin yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyemiz ve Karayolları Bölge Müdürlüğü de hummalı çalışmalarıyla Karacabeyli vatandaşlarımızın hayat standartlarını yükseltemeye devam ediyorlar. Bu anlamda, bize katkı sağlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Alinur Aktaş’a, tüm Karacabeyliler adına teşekkür ediyorum” dedi. Mahalleliler memnun Kırsal mahallelerden Gölecik Muhtarı Güner Kaza ve Güngörmez Erol Batır da yaptıkları açıklamalarda, mahallelilerin çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’a ve ayrıca Karayolları Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ilçede yapımı tamamlanan yol çalışmalarını denetledi. Özellikle dağlık alanda yer alan kırsal mahalleleri ziyaret eden Başkan Özkan’ı mahalle muhtarları ve vatandaşlar karşılarken, yol çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Karacabey Belediyesi'nin 2021'i 'altyapı yılı' olarak ilan etmesiyle birlikte, kentte bu konuda önemli adımlar atılıyor.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla ilçede yapımı tamamlanan yol çalışmalarını denetledi.

Başkan Ali Özkan’ın gerçekleştiği ziyaretlerde ilk durağı, Kulakpınar Mahallesi oldu. Burada Mahalle Muhtarı Ali Karakuş ve vatandaşlar, Karacabey Belediye başkanı Ali Özkan’a memnuniyetlerini ifade ettiler. Başkan Özkan da bu yılı, altyapı ve yol yılı ilan ettiklerini belirterek, çalışmaların devam eden yıllarda da aynı şekilde süreceğini kaydetti.

Bandırma yoluna rahat ulaşım imkânı

Yeniköy yolu üzerinden çıkılarak, dağlık alanda bulunan kırsal mahalleleri kapsayan bu çalışmalar ile Bandırma yoluna rahatlıkla ulaşımın sağlanabileceğini sözlerine ekleyen Özkan, ihtiyaçların karşılanmaya devam edeceğini de ifade etti.

Başkan Özkan; Kulakpınar Mahallesi’nin ardından Yarış, Güngörmez, Dağesemen, Kedikaya, Gölecik ve Karasu mahallelerinde yapımı tamamlanan yol çalışmalarını da inceleyerek, vatandaşların ve muhtarların görüş ve önerilerini dinledi.

Hayat standardını yükselten hamleler

İncelemelerinin sonunda Başkan Özkan yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın, yollarla ilgili talepleri vardı. Bunları sırasıyla yerine getiriyoruz. Bir taraftan içme suyu, bir taraftan kanalizasyon, bir taraftan yağmur suyu şebekelerinin yenilenmesi, havai elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmaları sürerken, diğer taraftan da ihtiyaç duyulan mahallelere de yol yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Birçok mahallemizde stabilize yol çalışması tamamlandı. Karacabey’de ‘üçlü olsun güçlü olsun’ mottosuyla çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Karacabey’de Belediyemizin yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyemiz ve Karayolları Bölge Müdürlüğü de hummalı çalışmalarıyla Karacabeyli vatandaşlarımızın hayat standartlarını yükseltemeye devam ediyorlar. Bu anlamda, bize katkı sağlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Alinur Aktaş’a, tüm Karacabeyliler adına teşekkür ediyorum” dedi.

Mahalleliler memnun

Kırsal mahallelerden Gölecik Muhtarı Güner Kaza ve Güngörmez Erol Batır da yaptıkları açıklamalarda, mahallelilerin çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’a ve ayrıca Karayolları Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve seffafbelediyecilik.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.